T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - Cağaloğlu Anadolu Lisesi

Haberler

Ağu

Cağaloğlu Anadolu Lisesi Kayıt Süreci

Tem

Kurban bayramınız mübarek olsun. 

Tem

YKS-2020'ye ait kesin sonuçlar ÖSYM tarafından okulların bilgisine sunulmuştur. Bu bilgilere göre derecelerimiz tabloda görülebilir. 

Tem

Okulumuz öğrencileri ve okulumuz bünyesinde verilen üniversite hazırlık kursu öğrencilerimiz farklı puan türlerinde Türkiye dereceleri elde etmişlerdir. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, üniversite hayatında başarılar diliyoruz. 

Ağu

Hoş Geldin 167

Tem

Okulumuzun köklü yayın organı Yokuş Yukarı "Yansıma" temasıyla çıktı. Birbirinden nitelikli şiir ve yazılardan oluşan dergimizin yeni sayısını okulumuza uğrayarak ücretsiz bir şekilde edinebilirsiniz.  Keyifli okumalar dileriz...

Tem

Shakespare oyunlarını orijinal dilinde sahnelemekle kalmıyor, aynı zamanda çeşitli ulusal ve uluslararası yarışma ve festivallerde okulumuzu başarıyla temsil ediyoruz. Sen de tiyatro ve sanat yoluyla kendini ifade ederken sosyalleşmek, eğlenerek oyunculuk yeteneğini ve yabancı dilini geliştirmek istiyorsan seni de Cağaloğlu Anadolu Lisesi'ne bekliyoruz.  

Tem

Tem

Tem

Tercih Dönemi Okulda Tanıtım Programımız

Tem

Tercih Dönemi Online Tanıtımlarımız

Tem

Merhaba, biz Müzik Kulübüyüz. Müzik Kulübü okulumuzun en aktif kulüplerinden biridir. Binamızda bir adet müzik odası ve içerisinde gitar, piyano, bateri gibi birçok enstrüman ve ekipman bulunmaktadır. Müzik odamız, Müzik Kulübü üyesi olsun ya da olmasın bütün öğrencilerimizin kullanımına açıktır. Yıl içinde düzenlediğimiz birçok etkinlik bulunmaktadır. Her sene okulumuz gruplarının sahne aldığı CALFEST, geleneksel Çınaraltı İftarı Dinletisi ve resmî törenler için hazırladığımız dinletiler bunlardan bazılarıdır. Sen de bizimle müziğin doyumsuz zevkini yaşamak istersen seni de Cağaloğlu Anadolu Lisesi'ne bekleriz!

Tem

Her yılın başında yeni ekip arkadaşlarımızı karşılar, sahne alacağımız oyunumuz için gerekli hazırlıklarımızı yaparız. Aynı zamanda eğer varsa Şehir Tiyatroları'nın veya farklı kurumların düzenlediği tiyatro festivallerine katılırız. Ayrıca ekip olarak başka tiyatro oyunlarını izlemeye gider ve 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nü okulumuzda bir festival havasında kutlarız. Eğer oyunculuk yeteneğini bizimle geliştirmek ve farklı tiyatroların keşfini yapmak istersen seni de Cağaloğlu Anadolu Lisesi'ne bekleriz.  

Tem

Merhaba, biz Kültür, Edebiyat ve Yayın Kulübüyüz! Kültür, Edebiyat ve Yayın Kulübü bünyesindeki dergi ve fanzinlerimizde; röportajlar şiirler, denemeler, hikayeler, makaleler vb. ile film-kitap incelemelerinden oluşan okulumuzun resmî edebiyat, kültür ve sanat dergisi "Yokuş Yukarı"; "İstanbul'u Okuyorum Projesi" ile bu sene faaliyete başlayan Mürekkep Okuma Grubu üyelerinin eserlerinden oluşan fanzinimiz Mürekkep ve her dönemden öğrencilerimizin eserlerinden oluşan fanzinimiz Velhasıl için çalışmaktayız. Her gün bir araya geldiğimiz yazı mutfağımız Edebiyat Odası'nda okumak, yazmak ve bize katılmak ister misiniz? 

Tem

Merhaba, biz inovasyon ekibiyiz. Her sene okulumuzda Junge Unternehmer/İnovasyon Kampı düzenlemeyi hedefliyoruz. Amacımız; liseli gençlere girişimcilik eğitimleri vermek, kişisel beceri ve yaratıcılıklarını geliştirmeye yönelik atölyeler yapmak, takım çalışmasıyla iş fikirleri geliştirmelerini sağlamak ve Türkiye'nin her bölgesindeki gençlere girişimciliğin farklı aşamalarında ihtiyaçları olan araçları öğretmek, onlara cesaret vermek ve yolculuklarının ilerleyen aşamalarında da destek alabilecekleri kişi ve kurumlarla tanıştırmaktır. Cağaloğlu Anadolu Lisesi'ne geldiğinde seni de aramızda görmek isteriz.