T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - Cağaloğlu Anadolu Lisesi

Haberler

Şbt

Onur Kurulunun düzenlediği münazara etkinliğinden kareler...

Şbt

07 Ocak 2016 tarihinde okulumuz Tarih Kulübünün düzenlemiş olduğu "Kazım KARABEKİR ve Kurtuluş Savaşımız" adlı konferansta Kazım KARABEKİR'in kızı Timsal KARABEKİR'i ağırladık

Şbt

 

Cağaloğlu Anadolu Lisesi Bursa, Cumalıkizik,Uludağ gezimizden kareler...

 

Ara

İran´ın seçkin okullarının eğitim ve öğretim görevlileri okulumuzu ziyaret ederek okul müdürümüz Necati Yener´den eğitim sistemimiz hakkında bilgi edindiler.

Ara

Erasmus Projesi kapsamında Bulgaristan, Avusturya ve Macaristan´dan gelen misafirlerimizi ağırladık.

 

Kas

19.11.2015 tarihinde Milli Eğitim Bakanlık Müsteşarı Ahmet Emre Bilgili, Genel Müdür Ercan Türk, Bakanlık Müşaviri Ercan Demirci, Daire Başkanı Bilal Tırnakçı´nın katılımlarıyla okulumuzda TEOG Çalıştayı yapıldı.

 

Kas

Edebiyat öğretmenimiz Şengül Tan rehberliğindeki Cağaloğlu Anadolu Lisesi Onur Kurulumuz, Ağaçlı Çocuk ve Gençlik Merkezi için yardm kermesi düzenledi.

 

Kas

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yılında okulumuz bahçesinde düzenlenen törenle anıldı.

Meşalelerin yakılması ve öğrenci nöbetleriyle başlayan anma töreni, sirenlerin çalmasıyla saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla devam etti. 11 A sınıfı öğrencisi İrem Arslan´ın günün anlamını belirten güzel konuşmasıyla ilgiyle dinlendi. Tören Atatürk´le ilgili anılar ve şiirlerle sona erdi.

Kas

Her sene aramıza yeni katılan hazırlık sınıfı öğrencilerimizin ve ailelerinin birbirleriyle tanışması amacıyla düzenlenen ve 5 yıl sürecek olan bu birlikteliklerine ilk adım mahiyetinde olan Hazırlık Sınıfları Tanışma Kahvaltısı etkinliğimiz, bu sene de değerli öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve idarecilerimizin yüksek katılımıyla Eresin Topkapı Hotel´de gerçeklesti. 

Ekm

Okulumuz öğrecilerinden Onur Cavit Biriz Urla´da yapılan yarışmalarda Rüzgar Sörfü RSX Gençlar sınıfında Türkiye Şampiyonu olmuştur. Kendisini kutlar başarılarının devamını dileriz.