T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - Cağaloğlu Anadolu Lisesi

Duyurular

Ekm

05.09.2020 tarihinde yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına katılan ve bursluluğa hak kazanan öğrencilerimizin 5 Ekim 2020 tarihine kadar aşağıdaki evrakları okulumuza elden teslim etmesi gerekmektedir. İl dışında yaşayan velilerimizin gerekli evrakları taratıp cagalogluanadolulisesiresmi@gmail.com adresine göndermeleri ve evraklarını posta ile okulumuza ulaştırmaları gerekmektedir.

 

Okula Teslim Edilmesi Gereken Evraklar:

1- Sınav sonuç belgesi,

2- EK-1 Ailenin Maddi Durumunu Gösterir Beyanname ve buna dair kanıtlayıcı ekler,

3- EK-2 Burs yerine parasız yatılılık isteyenler için talep dilekçesi.

Eyl

2019-2020 eğitim-öğretim yılı yapılması planlanan fakat pandemi sürecinden dolayı ertelenen B1 sınavının programı belli olmuştur.

Ekm

Nakil Başvurusu (Eylül 2020 Dönemi)

Eyl

Değerli Öğrencilerimiz,

2020-2021 Eğitim Öğretim yılında kullanılacak olan ders programımızı görmek için aşağıdaki bağlantıları tıklayabilirsiniz.

Yeni eğitim öğretim yılının sağlık ve başarı getirmesi dileğiyle, iyi çalışmalar dileriz.

 

Sınıfların Çarşaf Programını Görmek İçin Tıklayınız.

Sınıfların Detaylı Programını Görmek İçin Tıklayınız.

Zaman Çizelgesini Görmek İçin Tıklayınız.

Eyl

Eyl

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğine göre;

 • Hazırlık sınıfında öğrenim görmeden aynı okulun 9 uncu sınıfına doğrudan geçmek isteyen öğrencilerin velileri, okul yönetimine yazılı olarak başvurur.
 • Başvurusu alınan öğrenciler, birinci yabancı dil dersiyle Türkçe dersinden yeterlilik sınavına alınır.
 • Her iki dersten de en az 70 puan alan öğrenciler başarılı sayılarak 9 uncu sınıfa devam ettirilir. Başarılı olamayan öğrenciler hazırlık sınıfına devam eder.

2020-2021 Eğitim öğretim yılında okulumuz hazırlık sınıfına yerleşen öğrencilerimiz için 22 Eylül Salı günü, Saat: 10:00'da okulumuz 10-E sınıfında yeterlilik/muafiyet sınavı yapılacaktır. Sınav, sosyal mesafe ve hijyen kuralları dikkate alınarak okul binamızda yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Hazırlık yeterlilik/muafiyet sınavına katılmak isteyen öğrencilerimizin velilerinin 15 Eylül Salı gününe kadar talep dilekçelerini okula elden teslim etmeleri veya dilekçenin aslını daha sonra okula ulaştırmak kaydıyla cagalogluanadolulisesiresmi@gmail.com adresine e-posta göndermeleri gerekmektedir. Sınav, belirtilen tarihe kadar başvuru yapan öğrenciler için uygulanacaktır.

Sınavda öğrencilerimiz Almanca (yazılı ve sözlü) ve Türkçe derslerinden sorumlu olacaktır.

Sınava girecek öğrencilerimizin T.C. Kimlik Kartı, kalem ve silgisi ile belirtilen saatte okulumuzda hazır bulunması gerekmektedir.

 

Talep Dilekçesi Örneği İçin Tıklayınız.

Eyl

14-18 Eylül 2020 tarihlerinde Hazırlık sınıflarımıza yönelik Oryantasyon ve Uyum Programı hazırlanmıştır. Pazartesi günü okul tanıtım ve rehberlik çalışmaları ile birlikte öğrencilerimize çevrimiçi derslerde EBA'nın yanısıra kullanılacak olan Microsoft Teams uygulaması hakkında da bilgi verilecektir. Diğer günlerde de öğrencilerimiz tüm ders öğretmenleri ile tanışıp derslere başlayacaktır.

Aramıza yeni katılan öğrencilerimize bu vesile ile hoş geldin diyor, yeni eğitim öğretim yılımızın sağlık ve başarı getirmesini temenni ediyoruz.

 

14 Eylül Pazartesi Günü Yapılacak Olan Oryantasyon Çalışmasının Detayları İçin Tıklayınız.

Hazırlık Sınıfları Oryantasyon ve Uyum Programı için Tıklayınız.

 

Eyl

Eyl

Pandemi sebebiyle 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının 2. döneminde yapılamayan Almanca A2 sınavları 7-11 Eylül tarihlerinde, online olarak gerçekleştirilecektir.

Öğrenciler kendi sınıflarının sınav gününde online derslere katılmayacaktır.

Sınavda görevli olan Almanca öğretmenleri online derslere katılmayacaktır. 

 • Yazılı Sınav      : 7 Eylül 2020       
 • Sözlü Sınavlar :  
  • 8-9 Eylül 2020      - 9-A, 9-C ve 9-E 
  • 10-11 Eylül 2020  - 9-B, 9-D ve 9-F 

Detaylı sınav programına aşağıdaki bağlantı adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Ağu

2020-2021 eğitim öğretim yılı hazırlık kız yatılı öğrenci başvuruları 24-28 Ağustos haftası içinde online olarak yapılacaktır. Yatılılık talebinde bulunacak olan hazırlık kız öğrenci velilerimizin  meb_iys_dosyalar/34/08/159690/dosyalar/2020_08/24165444_HazYrlYk_Pansiyon_KayYt-donuYturuldu.pdf  formunu doldurarak cagalogluanadolulisesiresmi@gmail.com adresine 24-28 Ağustos 2018 tarihleri arasında e-posta olarak göndermeleri gerekmektedir. Yatılılık ön talep başvuruları  Cağaloğlu Anadolu Lisesi Yatılılık ve Bursluluk Komisyonu tarafından değerlendirilerek 2020-2021 eğitim öğretim yılında yatılı olarak okumaya hak kazanan kız  öğrenciler resmi internet sayfamızda ilan edilecektir.

2020-2021 eğitim öğretim yılı 21 Eylül 2020 tarihinde örgün eğitimle açılırsa, Yatılılık ve Bursluluk Komisyonu tarafından ilan edilen yatılı olarak okumaya hak kazanan kız  öğrenci velileri  15-18 Eylül 2020 tarihleri arasında kayıtlarını yaptırabileceklerdir. Kesin kayıt için öğrenci velileri veya vekil tayin edecek yakınları web sitemizde belirtilen belgeleri hazırlayarak okulumuza teslim edeceklerdir.

Pansiyon Evrakları

 1. Aile Hekimi veya Herhangi Bir Hekimden Alınacak Öğrencinin Pansiyonda Kalabileceğine Dair Sağlık Raporu (Öğrencinin kesin kayıt hakkı kazanması durumunda pansiyona yerleşme döneminde Covid19 testi sonucunu da teslim etmesi gerekmektedir.)
 2. Veli Görev Yeri Belgesi
 3. 4 Adet Öğrenci Vesikalık Fotoğrafı
 4. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 5. Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 6. İkametgâh Belgesi 
 7. Pansiyon Kayıt Evrakları İçin Tıklayınız.

   

AŞAĞIDAKİ BELGELERİ PARASIZ YATILILIĞA YERLEŞTİRİLEN ÖĞRENCİLER HAZIRLAYACAKTIR

 1. Ailenin 2019 senesi yıllık gelir toplamından fert başına düşen toplam miktarın 14.640,00 TL'yi (ondörtbinaltıyüzkırk) geçmemesi gerekir.
 2. Öğrenci ailesinin maddi durumunu gösteren beyanname (Ek 1)
 3. 2019 Yılına ait 12 aylık gelir durumunu gösteren belge,
 4. Anne ve baba maaşlı çalışan veya işçi ise: Çalıştığı kurumdan bir önceki yılın maaş dökümünü kurum müdüründen veya işletmenin muhasebecisinden onaylatarak dilekçeye ekleyecek.
 5. Anne ve baba iş yeri sahibi ise: Vergi dairesinden dökümleri dilekçeye ekleyecek.
 6. Anne veya baba iş sahibi değilse: SGK ve Vergi dairesinden ilişiği yoktur yazısı alıp muhtarlığa EK1 formunu onaylatacak.
 7. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

 

 

Ağu

Okulların örgün eğitime açılması 21 Eylül 2020 tarihine ertelendiğinden dolayı pansiyon yatılılık kayıt takvimi yenilenmiştir. Bu sebeple  2020-2021 eğitim öğretim yılı yatılı öğrenci başvuruları 24-28 Ağustos haftası içinde online olarak yapılacaktır. Yatılılık ön talep başvuruları  Cağaloğlu Anadolu Lisesi Yatılılık ve Bursluluk Komisyonu tarafından değerlendirilerek 2020-2021 eğitim öğretim yılında yatılı olarak okumaya hak kazanan Kız  öğrenciler resmi internet sayfamızda ilan edilecektir.

2020-2021 eğitim öğretim yılı 21 Eylül 2020 tarihinde örgün eğitimle açılırsa, Yatılılık ve Bursluluk Komisyonu tarafından ilan edilen yatılı olarak okumaya hak kazanan Kız  öğrenci velileri  15-18 Eylül 2020 tarihleri arasında kayıtlarını yaptırabileceklerdir. Kesin kayıt için öğrenci velileri veya vekil tayin edecek yakınları Web sitemizde belirtilen belgeleri hazırlayarak okulumuza teslim edeceklerdir.

Şbt

Cağaloğlu Anadolu Lisesi 2. Dönem Yemekhane Kayıt Formu

Eyl

Kıymetli Velilerimiz,

Cağaloğlu Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği´nin Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı 06.10.2019 Pazar günü saat 11:00´da Okulumuz Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır.

Çoğunluk sağlanamadığı taktirde ikinci toplantı aynı yer ve saatte 20.10.2019 Pazar günü yapılacaktır.

Tüm velilerimizin katılımı rica ederim.

 

Necati YENER

Okul Müdürü

 

 

Gündem

1-Saygı Duruşu ve  İstiklal Marşı

2-Divan Oluşturulması ve Katip Seçimi

3-Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun okunması ve ibrası

4-Denetim Kurulu Raporunun okunması ve kabulü

5-Tahmini Bütçenin Okunması ve Kabulü

6-Yeni Yönetim Kurulunun Secimi

7-Yeni Denetim Kurulunun Seçimi

8-2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Okul İhtiyaçlarının Giderilmesi İçin Yönetime Yetki verilmesi

9-Dilek ve Temenniler