2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Dönem 1. Yazılı Sınav Programı (23.12.2020)

23.12.2020 6597

SINAVLA İLGİLİ SORULAR VE CEVAPLARI

 

1- Sınav takvimi nedir?
Sınav takvimi için TIKLAYINIZ!

 

2- Şehir dışında bulunan öğrenciler bulundukları illerde sınava girebilecekler mi?

Evet, şehir dışında bulunan tüm öğrencilerimiz (Pansiyonda kaydı olup olmaması farketmez.) Bakanlığın yazısında da belirtildiği gibi o ilde bulunan aynı türde bir okulda sınava girebileceklerdir. Öğrenciler bu okulda girdikleri derslerin sınavlarına o okulun hazırlamış olduğu takvim ve sorularla girecektir. 

 

3- Aynı tür okuldan kastınız nedir?

Cağaloğlu Anadolu Lisesi bağlamında aynı türde okuldan kastedilen SINAVLI/SINAVSIZ RESMÎ ANADOLU LİSESİ'dir. Türkiye'de herhangi bir ilde bulunan sınavlı/sınavsız tüm Resmî Anadolu Liselerinde sınava girebilirler. Öğrenciler Özel Anadolu Liselerinde sınava giremezler.

 

4- Sınava gireceğim Anadolu Lisesinde Almanca sınavı nasıl olacak?

Bu konuyu madde madde açıklamak istiyoruz.

-       Sınava gireceğin okulun birinci yabancı dili Almanca ise aynı şekilde oranın Almanca sınavına girebilirsin.

-       Sınava gireceğin okulun birinci yabancı dili Almanca değilse, biz, Cağaloğlu Anadolu Lisesindeki sınav takvimine göre sınava gireceğin okula sınav günü soruları göndereceğiz. Sınava gireceğin okul, bizim göndereceğimiz sorularla seni Almanca sınavına alacak. Diğer derslerden de aldığın notlarla birlikte bir tutanakla karşı ödemeli olarak okulumuza sınav kağıdını postalayacak.

-       Almanca haricinde tüm derslerin sınavlarına sınava gireceğin okulun programına göre gireceksin.

 

5- Hazırlık sınıfındayım. Bulunduğum ilde yer alan Anadolu Lisesinde hazırlık sınıfı yok. Bu durum nasıl olacak?

Eğer bulunduğunuz ildeki sınava gireceğiz okulda hazırlık sınıfı yok ise biz tüm soruları sınava gireceğiniz okula gönderebiliriz. Hazırlığı olan bir Anadolu Lisesinde sınava girmenizi tavsiye ederiz. 


6- Sınıf düzenleri nasıl olacak?

Biz tüm öğrencilerimizi okulda sınava girecek şekilde sınıflara yerleştiriyoruz. Bunun listesi için TIKLAYINIZ. Bu listelerde olup başka illerde sınava girecek öğrencilerimizde mevcut olabilir. Sınıflarımız sosyal mesafe kuralına göre tasarlanacaktır. (Listeler 29.12.2020 tarihinde eklenecektir.)

 

7- Sınav saatleri nasıl olacak?

Sınav saatleri sınav takviminde belirtilmiştir. Sınav takvimi için TIKLAYINIZ!

 

8- Şehir dışında bir okulda sınava gireceğim. Ne yapmam gerekiyor?

BAŞVURU FORMU'nu dikkatlice doldurmalısınız. Başvuru formunu doldurmadan önce, sınava gireceğin okula vereceğin dilekçeyi forma ekleyeceğin için, sınava gireceğin okula başvuru yapmalısın. Okula başvuru yaptıktan sonra dilekçeni taratıp PDF formatına dönüştür. Sonrasında BAŞVURU FORMU'nu doldur. (Form doldurabilmen için son tarih 28.12.2020 14:00'dır.) Başvuru son tarihinden itibaren kesinlikle başvuru kabul edilmeyecektir.

 

9- Cağaloğlu Anadolu Lisesinde sınava gireceğim. Ne yapmam gerekiyor?

Eğer pansiyonda kalıyorsan mutlaka okul idaresini bilgilendirmelisin. Pansiyonda kalmıyorsan herhangi bir şey yapman gerekmiyor. Sınav saatinde okula gelmen yeterli olacaktır. Sınavdan önce SINIF LİSTELERİ'nden adını bulursan senin için daha kolay olacaktır. (Listeler 29.12.2020 tarihinde eklenecektir.)

 

10- Raporum var/Covid testim Pozitif/Temaslı kişiyim. Mazeret Sınavları ne zaman olacak?

Tüm mazeret sınavları 2. dönemin başında yapılacaktır.

 

11- Kız pansiyonunda kalıyorum. Okulu nasıl bilgilendirebilirim?

KIZ ÖĞRENCİLER İÇİN OKUL İDARESİNİ BİLGİLENDİRME FORMU'nu doldurman gerekiyor.

 

12- Erkek pansiyonunda kalıyorum. Okulu nasıl bilgilendirebilirim?

Eğer sınava başka bir ilde gireceksen BAŞVURU FORMU'nu doldurmuş olman yeterli olacaktır. Eğer sınava bulunduğun ilde değil de Cağaloğlu Anadolu Lisesinde gireceksen bu durumu bir mesaj ile Müdür Yardımcısı Ubeydullah TAŞ'a bildirmen yeterli olacaktır.

 

13- Başka bilmem gereken bir durum var mı?

Sınava okulumuzda girecekseniz şu durumlara dikkat etmeniz sizden beklenmektedir.

-       Tüm öğrencilerimizi kişisel temizliklerine özen göstermeleri gerekmektedir.

-       Öğrencilerimizin yanlarında getirmiş oldukları maskeleri okul girişinde değiştirmeleri tavsiye edilmektedir.

-       Öğlenden sonra sınavı olan gruplar sınavlardan 30 dakika önce okul bahçesine alınmaya başlayacaktır. Lütfen okula gelişinizi buna göre ayarlayınız.

-       Öğleden önce sınavı olan gruplar öğleden sonra okul içerisinde kalamayacaklardır. (Kütüphane dahil.)

-       Öğrencilerimiz listede yer alan sıraya göre S düzeni baz alarak sıralarına oturacak, tüm sınav günlerinde bu sırada sınav gireceklerdir.

-       Sadece raporu veya Covid-19 testi pozitif/temaslı olan öğrenciler mazeret sınavlarına girebileceklerdir. Bunlar haricinde sınava girmeyen öğrenciler sınavlardan başarısız sayılacaklardır.

-       Mazeret sınavlarına girecekseniz hem ilgili müdür yardımcınıza hem de ders öğretmenize mazeretinizi beyan eden belgeyi teslim etmeniz gerekmektedir.