Cağaloğlu Anadolu Lisesi Kayıt Süreci

Cağaloğlu Anadolu Lisesi Kayıt Süreci

Cağaloğlu Anadolu Lisesi Kayıt Süreci

11.08.2020 8727

CAĞALOĞLU ANADOLU LİSESİ KAYIT SÜRECİ

- 13-26 Ağustos arasında randevu sistemi ile 167. dönem hazırlık/yeni kayıt öğrencileri ve velileri ile kayıt görüşmeleri yapılacaktır.

 

o   Her öğrenci ve ailesi ile toplam 10 dakikalık görüşme yapılacaktır. Görüşme öğrencimizin okula olan adaptasyonunu hızlandırmak, bireysel özelliklerini erken tanımak amaçlarını hedeflemektedir. Buna hazırlıklı olarak gelinebilir. (Örneğin önceki yıllarda almış olduğu başarıların veya yaptığı çalışmaların listesi gibi. Bu bilgileri öğrenci tanıma formuna ayrıntılı olarak ekleyiniz.)

 

o   Randevu için bu tarihler arasında size uygun olan tarihi belirledikten sonra +902125221897 numaralı okulumuz WhatsApp hattına;

Öğrencinin Adı Soyadı

Veli Adı Soyadı

Veli Telefon Numarası

Pansiyonda kalacak mı?

Randevu Talep Ettiğiniz Gün

bilgilerinin yer aldığı bir mesaj atmanızı istiyoruz. Eğer söz konusu tarihte boş saat varsa size randevu verilerek tarafınıza bilgilendirme mesajı atılacaktır. Gün dolmuş ise başka bir gün için tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

 

o   167. dönem öğrencilerimiz kayıt görüşmelerine gelirken;

Sınav Sonuç Belgesi

Öğrenci-Veli tanıtım formu (Online olarak doldurulması gerekmektedir.)

Veli ve öğrenci nüfus cüzdanı/Kimlik kartı fotokopileri

6 adet öğrenci vesikalık fotoğrafı

BİLSEM öğrencisi ise, kurumundan öğrenci olduğuna ait belge

ile gelmeleri gerekmektedir.

 

o   Yeni kayıt öğrencilerin pansiyon başvuruları 26-27 Ağustos arasında, kayıt başvurusu kabul edilen öğrencilerin kesin kayıtlarının yapılması da takip eden günde gerçekleşecektir.

Pansiyon Kayıt Klavuzu

 

 

Pansiyon İle Alakalı Bilgiler

- 13 Ağustos – 20 Ağustos tarihleri arasında Cağaloğlu Anadolu Lisesi Kız Pansiyonumuzda kalacak tüm ara sınıf (9, 10, 11, 12) öğrencileri geçmiş yıllardaki durumu göz önünde bulundurulmaksızın online başvuru yapmaları gerekmektedir. Cağaloğlu Anadolu Lisesi Online Pansiyon Başvuru Formu

- Pansiyonda kalan/kalacak erkek öğrencilerimizin öncelikle okul idaremizle görüşmeleri gerekmekteidir. Çapa Fen Lisesi'nin pansiyon kayıt sürecini takip etmeleri gerekmektedir. Çapa Fen Lisesi Yurdunda Kalacak Öğrenciler İçin Ön Bilgi Edinme Formu

 


1- Kız pansiyonumuzda kalacak öğrencilerimiz sitemizde yayımlanan belgeleri incelemeleri gerekmektedir. Belgede yer alan süreç takvimini takip etmeniz gerekmektedir. Kayıt süreci ile ilgili ÖNEMLİ DUYURU!

2- Şehir dışından okulumuzu kazanıp erkek pansiyonda kalacak öğrencilerimiz 19 Ağustos'tan sonra idaremizden randevu alıp, okul idaremizle görüşmeleri gerekmektedir. Randevular 19 Ağustos'tan sonra verilecektir. 

 

 

 

Sık Sorulan Sorular

1- Randevuyu nasıl alabilirim?

Okulumuzun numarasına WhatsApp üzerinden mesaj atarak randevu alabilirsiniz. Mesajlarınıza mesai saatleri içerisinde dönüş yapılacaktır.


2- Okulumuzu ziyaret edebilir miyiz?

Pandemi sürecinden dolayı sadece randevu alan velilerimizi ve öğrencilerimizi okulumuza alabiliyoruz. Okulumuza gelmeden önce lütfen randevu alınız.

 

3- Okul kıyafetlerini nereden temin edebilirim?

Okulumuzun kıyafetlerini okulumuzdan temin edebilirsiniz.

 

4- Pansiyon durumu ile ilgili bilgi alabilir miyim?

Pansiyon ile ilgili tüm görüşmelerinizi kayıt işlerinin akabinde yapabilirsiniz.

 

5- Okulunuza nakil aldırmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Bunun için öncelikle şu an sistemine düştüğünüz okuldan kendinizi veli olarak sisteme kaydettirmeniz gerekmektedir. Sonrasında e-devlet/e-okul üzerinden nakil başvurusu yapabilirsiniz okulumuza.