HİBRİT EĞİTİM DERS PROGRAMI

HİBRİT EĞİTİM DERS PROGRAMI

10.10.2020 5957

12.10.2020 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacak olan Hibrit Eğitim ile ilgili tüm açıklamalar aşağıda yer almaktadır.

 

HİBRİT EĞİTİM SINIF DERS PROGRAMLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

 

HAZIRLIK SINIFI SINIF LİSTELERİ

12. SINIF SINIF LİSTELERİ

 

Ders Programı İle İlgili Açıklamalar

  • 9, 10, ve 11. sınıflar tüm derslerini online olarak yapmaya devam edeceklerdir.
  • Hazırlık ve 12. sınıfların ders programında bazı dersler sadece yüz yüze (YY), bazı derslerde online olarak devam bazı dersler de hem yüz yüze hem online olarak devam edecektir.
  • Hazırlık ve 12. sınıfların yüz yüze ve online ders programları bir birini tamamlayan olarak işlenmeye devam edecektir. Örneğin tek numaralı öğrenci pazartesi ve salı günü yüz yüze derslere devam edecek kalan diğer günlerde online eğitime girecek. Yüz yüze yapılan tüm dersler canlı olarak sınıfın kalan kısmına aktarılacaktır. (Bu canlı yayınlar ilk hafta hazırlık aşamasından dolyı yapılmayacak ilerleyen haftalarda yapılacaktır.)

 

SIK SORULAN SORULAR ve BAZI AÇIKLAMALAR

1- Hazırlık ve 12. sınıf öğrencilerimizin okula gelirken kişisel temizliklerine dikkat ederek gelmeleri beklenmektedir. 

2- Hazırlık ve 12. sınıf öğrencilerimizin tüm okul içinde ve sınıflarda sosyal mesafe kurallarına riayet etmeleri gerekir.

3- Öğrenciler fiziki mesafeye dikkat edilerek sınıflara yerleştirilecektir. Öğrencilerimizin her zaman aynı sıraya oturması gerekmektedir. Bunun için öğrencilerimizin oturacakları sıralara isimlerini yapıştırmaları gerekecektir.

4- Tüm sınıflarımıza dezenfektan kutuları yerleştirildi. Bununla birlikte öğrencilerimizin okula gelirken yanlarında kişisel dezenfektan ve yedek maske bulundurabilirler. 

5- Okul öğrenci dolaplarına eşya bırakılmasına ve dolapların kilitlenmesine izin verilmeyecektir.

6- Tüm dersler 30 dakika olarak işlenecektir. 

7- Tüm teneffüsler 10 dakika olacak, öğle arası uygulaması yapılmayacaktır. 

8- Dersler saat 09.00'da başlayacak ve planlama dahilinde Cumartesi günleri de dersler olacaktır. 

9- Yüz yüze eğitime gelecek Hazırlık ve 12. sınıf öğrencilerinden sizinle paylaşılan sınıf listelerinde sıra numarası (öğrenci numarası DEĞİL!) tek olan (1,3,5,...) öğrenciler Pazartesi-Salı günü, sıra numarası (öğrenci numarası DEĞİL!) çift (2, 4, 6,...) olan öğrenciler Perşembe-Cuma günü okulda yüz yüze eğitim göreceklerdir.  

10- Çarşamba ve Cumartesi online eğitimler olabilecektir. 

11- Uzaktan ve yüz yüze eğitimde yoklama alınacaktır. Eğer öğrencinizi okula göndermek istemediğinizi bir dilekçe ile okula bildirmediğiniz taktirde öğrenciniz devamsız sayılacaktır. Eğer öğrencinizi göndermek istediğinizi belirtir ve öğrenci yüz yüze eğitime gelmezse devamsız sayılacaktır. Okula yüz yüze eğitime gelecek öğrencinin velisi mutlaka ONLINE FORMu doldurması gerekmektedir.

12- Hazırlık sınıfı pansiyonlu erkek öğrenciler Mümtaz Türhan SBL pansiyonunda, 12. sınıf pansiyonlu erkek öğrenciler Çapa FL pansiyonunda kalacaktır.

13- Okula öğrenci gönderme/göndermeme online formunu İSTEMİYORUM şeklinde dolduran, HES kodu yanlış olan, okula devam etmek isteyip okula matbu evraklarını teslim etmeyen öğrenciler ilgili yazı gereği okula alınmayacaktır. 

14- Okula ders saatleri dahilinde öğrenci harici girişler kabul edilmeyecektir. Eğer okul idaresi veya öğretmenleriyle görüşmek isterseniz ilgili kişiden yüz yüze dersler sonrası için randevu almalısınız ve randevunuza uygun olarak okula gelmelisiniz.

15- İçinde bulunduğumuz süreçte HZA HZA sınıfında, HZB HZB sınıfında, HZC HZC sınıfında, HZD HZD sınıfında, HZE 9A sınıfından, HZF 9B sınıfında, 12A 9D sınıfında, 12B 9E sınıfında, 12C 9F sınıfında, 12D 10D sınıfında, 12E 10E sınıfında, 12F 10F sınıfında, 12G 11G sınıfında yüz yüze derslerini işleyeceklerdir.