02.11.2020'den İtibaren Geçerli Ders Programı

02.11.2020'den İtibaren Geçerli Ders Programı

30.10.2020 4358

02.11.2020 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacak olan Hibrit Eğitim ile ilgili tüm açıklamalar aşağıda yer almaktadır.

Geçtiğimiz günlerde yüzyüze eğitime başlayan hazırlık ve 12. sınıflarımıza ek olarak bu hafta önümüzdeki hafta itibariyle 9. sınıflar da başlayacaktır. Ders programı ve ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır.

 

 

HİBRİT EĞİTİM SINIF DERS PROGRAMLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

 

Ders Programı İle İlgili Açıklamalar

10, ve 11. sınıflar tüm derslerini online olarak yapmaya devam edeceklerdir.

Hazırlık, 9 ve 12. sınıfların ders programında bazı dersler sadece yüz yüze (YY), bazı derslerde online olarak devam bazı dersler de hem yüz yüze hem online olarak devam edecektir.

Hazırlık, 9 ve 12. sınıfların yüz yüze ve online ders programları bir birini tamamlayan olarak işlenmeye devam edecektir.

 

SIK SORULAN SORULAR ve BAZI AÇIKLAMALAR

1- Hazırlık, 9 ve 12. sınıf öğrencilerimizin okula gelirken kişisel temizliklerine dikkat ederek gelmeleri beklenmektedir. 

2- Hazırlık, 9 ve 12. sınıf öğrencilerimizin tüm okul içinde ve sınıflarda sosyal mesafe kurallarına riayet etmeleri gerekir.

3- Öğrenciler fiziki mesafeye dikkat edilerek sınıflara yerleştirilecektir. Öğrencilerimizin her zaman aynı sıraya oturması gerekmektedir. Bunun için öğrencilerimizin oturacakları sıralara isimlerini yapıştırmaları gerekecektir.

4- Tüm sınıflarımıza dezenfektan kutuları yerleştirildi. Bununla birlikte öğrencilerimizin okula gelirken yanlarında kişisel dezenfektan ve yedek maske bulundurabilirler. 

5- Okul öğrenci dolaplarına eşya bırakılmasına ve dolapların kilitlenmesine izin verilmeyecektir.

6- Tüm dersler 30 dakika olarak işlenecektir. 

7- Tüm teneffüsler 10 dakika olacak, öğle arası uygulaması yapılmayacaktır. 

8- Dersler saat 08.20'de başlayacaktır.

9- Yüz yüze eğitime gelecek hazırlık sınıfı öğrencilerimiz önceki hafta geldiği günlerde derslere gelmeye devam edecektir. 9. ve 12. sınıf velilerinden okula gelme durumu ile aldığımız dilekçeler sonucunda sınıf sayılarının azlığından dolayı yüzyüze eğitime devam etmek isteyen 9. ve 12. sınıf öğrencileri sadece Pazartesi ve Salı günleri okula geleceklerdir. Perşembe ve Cuma günü yüzyüze görünen dersler ders programındaki şekliyle online olarak devam edecektir.

10- Çarşamba günü ve yüzyüze dersler sonrasında online eğitimler olabilecektir. 

11- Uzaktan ve yüz yüze eğitimde yoklama alınacaktır. Eğer öğrencinizi okula göndermek istemediğinizi bir dilekçe ile okula bildirmediğiniz taktirde öğrenciniz devamsız sayılacaktır. Eğer öğrencinizi göndermek istediğinizi belirtir ve öğrenci yüz yüze eğitime gelmezse devamsız sayılacaktır. Okula yüz yüze eğitime gelecek öğrencinin velisi mutlaka ONLINE FORMu doldurması gerekmektedir.

12- Hazırlık sınıfı pansiyonlu erkek öğrenciler Mümtaz Türhan SBL pansiyonunda, 9 ve 12. sınıf pansiyonlu erkek öğrenciler Çapa FL pansiyonunda kalacaktır.

13- Okula öğrenci gönderme/göndermeme online formunu İSTEMİYORUM şeklinde dolduran, HES kodu yanlış olan, okula devam etmek isteyip okula matbu evraklarını teslim etmeyen öğrenciler ilgili yazı gereği okula alınmayacaktır. 

14- Okula ders saatleri dahilinde öğrenci harici girişler kabul edilmeyecektir. Eğer okul idaresi veya öğretmenleriyle görüşmek isterseniz ilgili kişiden yüzyüze dersler sonrası için randevu almalısınız ve randevunuza uygun olarak okula gelmelisiniz.

15- İçinde bulunduğumuz süreçte HZA 11E sınıfında, HZB HZB sınıfında, HZC HZC sınıfında, HZD HZF sınıfında, HZE 9A sınıfından, HZF 9B sınıfında, 12A 9D sınıfında, 12B 9E sınıfında, 12C 9F sınıfında, 12D 10D sınıfında, 12E 10E sınıfında, 12F 10F sınıfında, 12G 11G sınıfında, 9A 10C sınıfında, 9B 10A sınıfında, 9C 11A sınıfında, 9D 11D sınıfında, 9E 11C sınıfında, 9F 11F sınıfında yüz yüze derslerini işleyeceklerdir.