Haberler (Arşiv) Haberler

İçerik Tarih
2018 YKS DERECELERİMİZ 2018 YKS DERECELERİMİZ 11 Ağustos 2018
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ 15 Temmuz 2018
OKUL TANITIM GÜNLERİ BAŞLIYOR OKUL TANITIM GÜNLERİ BAŞLIYOR

Lise tercihi yapacak öğrenciler için okulumuzda 27 Haziran - 13 Temmuz 2018 tarihleri arası hafta içi her gün 13.00 seanslarında okul tanıtım günleri yapılacaktır. Tüm öğrenci ve veliler davetlidir. 

15 Haziran 2018
CAL TANITIM VİDEOSU CAL TANITIM VİDEOSU 3 Temmuz 2018
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Böyle Geçti 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Böyle Geçti

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında okulumuzda yapılan etkinlikler ve haberlerin yer aldığı aylık bültenlerimize aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

29 Haziran 2018
Öğrencimiz İbrahim Fırat Yoğurtçu Genç Balkan Matematik Olimpiyatlarında Bronz Madalya Kazandı Öğrencimiz İbrahim Fırat Yoğurtçu Genç Balkan Matematik Olimpiyatlarında Bronz Madalya Kazandı

Yunanistan´ın Rodos adasında 19-24 Haziran tarihleri arasında yapılan 22. Genç Balkan Matematik Olimpiyatlarında ülkemizi temsil eden öğrencimiz İbrahim Fırat YOĞURTÇU bronz madalya almıştır.Öğrencimizi tebrik eder,bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

26 Haziran 2018
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönemi başarılı bir şekilde nihayete ermiştir 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönemi başarılı bir şekilde nihayete ermiştir

Dönem içerisinde gerek akademik ve projeler bazında, gerek spor, gerekse sanatsal alanda birçok başarıya imza attık.

Dönem içerisinde öğrencilerimizin ders bazında akademik başarıları takdire şayandır. 942 öğrencimizden 753 öğrencimiz takdir, 159 öğrencimiz teşekkür, 49 öğrencimiz onur ve 137 öğrencimiz üstün başarı belgesi almaya hak kazanmıştır.

Dönem içerisinde kademe bazında okul birincilerimiz şu şekildedir:

Hazırlık A Şubesi Ebruli, Esin DOĞAN

9D Şubesi Faruk KARAGÖL

10F Şubesi Gülhanım MORKOÇ

11G Şubesi Ayşe Zehra GÜNDOĞAR

12A Şubesi Sinem ÖZGÜL

 

Tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının hayat boyu devamını dileriz.

8 Haziran 2018
3. Cağaloğlu Anadolu Lisesi Model G20 Etkinliğimizi Gerçekleştirdik. 3. Cağaloğlu Anadolu Lisesi Model G20 Etkinliğimizi Gerçekleştirdik.

G20 dünyada ekonomik olarak gelişmiş 19 ülke ve Avrupa komisyonundan oluşan bir organizasyondur. Ülkemizin de içerisinde yer aldığı bu organizasyon, dünyada ki krizler, problemler ve insanlar açlıktan ölürken yapılan olağanüstü israf noktasında duyarsız kalınmaması gereken bir organizasyon olarak etkinliğimizde değerlendirilecektir. Bu noktalarda gençlerimizin Cağaloğlu Anadolu Lisesi Model G20 organizasyonu ile, uluslararası düzeyde fikirler ortaya koyabilmesini ve bu noktada gelecek tasavvurunu oluşturmasını sağlama noktasında donanımlı hale gelmesini hedeflemekteyiz. Organizasyonda açılış konuşmasını yapan okul müdürümüz Necati Yener, dünya sorunlarına değinerek, daha güvenli ve müreffeh bir dünya için hepimizin elini taşın altına koyması gerektiği bilinciyle organizasyonumuzun hayata geçirileceğine vurgu yapmış, katkı sunanlara teşekkür etmiştir. Gençlerimiz bu organizasyonla geleceğini düşünen bireyler olarak; gelecekte girişimci ve insani bir dış politika yürütmenin nasıl mümkün olduğunu göstermek için çaba göstermişlerdir. Toplamda yedi komitede, farklı okullardan 147 delege bu organizasyona katılarak organizasyonun zenginleşmesi adına katkıda bulunmuşlardır. Toplamda üç gün süren organizasyonumuzda emeği geçen öğretmenlerimize, okulumuz idaresine, organizasyona ev sahipliği yapan Aydın Üniversitesine ve organizasyonun bu noktaya gelmesinde büyük bir özveri gösteren öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

6 Haziran 2018
3. CALMUN Etkinliğimizin Açılışını Gerçekleştirdik 3. CALMUN Etkinliğimizin Açılışını Gerçekleştirdik

Cağaloğlu Anadolu Lisesi olarak bu yıl üçüncüsüne ev sahipliği yaptığımız CALMUN´un(Cağaloğlu Anadolu Lisesi Model Birleşmiş Milletler) açılışını çok güzel bir organizasyonla gerçekleştirdik. Dört gün boyunca dünya meselelerinin konuşulacağı ve gençlerimizin bu meselelere dair ufuklarının zenginleşeceği etkinliğimizde öğrencilerimize ve öğretmenlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Açılımızı Cağaloğlundaki Milli Türk Talebe Birliği salonunda yaptıktan sonra komiteler çalışmalarına Cağaloğlu Anadolu Lisemizin dersliklerinde 4 gün boyunca devam edecektir. 

Kapanışımız ise yine aynı salonda 5 haziranda gerçekleştirilecektir. Bu noktada açılış konuşmalarını yapan okul müdürümüz Necati Yener´in, etkinliğimizin amacını ortaya koyan konuşması şu şekildedir:  Değerli misafirler, maalesef, son dönemde yaşanan birtakım olaylardan ötürü küresel barış ve istikrar günden güne daha da geriye gitmektedir. Terörün ve savaşın çirkin yüzünü, dünyanın farklı köşelerinde görmeye devam ediyoruz.

2 Haziran 2018
3 Öğrencimiz DAAD tarafından verilen Almanya’da Yüksek Öğrenim Bursu Kazandı! 3 Öğrencimiz DAAD tarafından verilen Almanya’da Yüksek Öğrenim Bursu Kazandı!

DAAD tarafından verilen Almanya’da Yüksek Öğrenim Bursu öğrencilerimiz Mert Baştuğ, Tunç Sağlam ve Ahmet Dağdelen kazandı

Bu sene ki mezunlarımızdan Mert Baştuğ (12-E), Tunç Sağlam (12-E) ve Ahmet Dağdelen (12-F) 11 Haziran 2018 tarihinde Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD)‘nin tam öğrenim bursunu kazanmaları dolayısıyla Almanya İstanbul Başkonsolosluğu tarafından ödüllendirildiler. DAAD tarafından bu yıl verilen tam burs sayısı dünya genelinde 117 ve Türkiye genelinde 9’dur (CAL: 3, Özel Alman Lisesi: 3, İEL: 2, KEL: 1).

Mert, Tunç ve Ahmet hak kazandıkları bu burs ile gelecek dönem itibarıyla Almanya’da yükseköğrenime başlayabilecekler. Öğrencilerimizi, CAL ailesi olarak en içten dileklerimizle kutluyor; başarılarının devamını diliyoruz.

12 Haziran 2018
Yaz tatilinde Almanya´da eğitim devam ediyor… Yaz tatilinde Almanya´da eğitim devam ediyor…

10. ve 11. sınıf öğrencilerimizden yedisi, Almanya‘nın Rostock Üniversitesi‘nde düzenlenecek yaz okulunda burslu olarak eğitim görmeye hak kazandılar. Bu öğrencilerimizden, Serli Kopar (11-F), Nazende Yağmur Uysal (11-C), Sezin Deniz Ağır (10-B), Berşan Şen ve Elif Sude Albayrak (10-D) Europa Sommer-Akademie 2018‘de; Nuray Ağaoğlu ve Selin Kahvecioğlu (11-B) MINT Summer School PLUS 2018´de öğrenim alacaklar. Almanya‘nın Baltik kıyılarında kurulmuş olan Rostock Üniversitesi (1419), ülkenin en eski on üniversitesi arasında yer almaktadır. Öğrencilerimizin Rostock Üniversitesi‘ndeki kalış masrafları DAAD (Alman Akademik Değişim Servisi) tarafından karşılanacaktır. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyoruz."

6 Haziran 2018
Almanca Alanında Okulumuzdan Gelen Başarılar Almanca Alanında Okulumuzdan Gelen Başarılar

Almanca Akademik Değişim Programı çerçevesinde Türkiye´den 8 kişinin kabul gördüğü tam burslu programa okulumuzdan 3 kişi kabul görerek önemli bir başarıya imza atılmıştırç  Bu başarılara imza atan öğrencilerimiz Tunç Sağlam, Ahmet Muhammet Dağdelen, Mert Baştpğ´a teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Ayrıca okulumuz öğrencilerinin girdiği Almanca Dil seviyelerinden Hazırlık sınıflarının girdiği A2 seviyesinde, 10. sınıfların girdiği B1 düzeyinde %96,1 ve 12. sınıların girdiği C1 düzeyinde %90 başarı sağlanmıştır. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının hayat boyu devamını dileriz

8 Haziran 2018
İkinci Çınar Altı İftarımızı Yoğun Bir Katılımla Gerçekleştirdik İkinci Çınar Altı İftarımızı Yoğun Bir Katılımla Gerçekleştirdik

Cağaloğlu Anadolu Lisesi olarak bu yıl ikincisini düzenlediğimiz ve gelenekselleşen iftar programımız, yaklaşık 1000 kişinin katılımıyla ve büyük bir memnuniyetle gerçekleştirilmiştir. Okul bahçemizde veli, öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilen iftar organizasyonuna ayrıca Tarihçi Prof.Dr. Mehmet İpşirli hoca da teşrif etmiş ve okulumuzun tarihi ile alakalı, ramazanın önemiyle ilgili konuşma yapmıştır. Çeşitli üniversitelerden akademisyenlerin ve okul müdürlerinin de katıldığı iftar etkinliğinde Kur-an tilaveti, iftar duası ve sonrasında türk sanat müziğinden seçmelerle katılımcılara huzurlu bir ortam oluşturulmuştur. Bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği bulunan başta okul yönetimine, öğrencilerimize ,velilerimize, personelimize çok teşekkür ederiz.

31 Mayıs 2018
Öğrencilerimiz Arda İnanç ve Yunus Emre Büyüklale´den Gelen Başarılar Öğrencilerimiz Arda İnanç ve Yunus Emre Büyüklale´den Gelen Başarılar

Öğrencilerimiz Arda İnanç ve Yunus Emre Büyüklale´den Gelen Önemli Başarılar. Okulumuz öğrencilerinden Arda İnanç ; Boğaziçi Üniversitesinin lise öğrencilerine yönelik robotik-yazılım-sosyal bilimler  Boun101 yaz okulu  programına burslu olarak kabul edilmistir. Önemli bilimsel çalışmalarıyla bizleri mutlu eden Arda´nın basarılarının artarak devamını dileriz. Bu noktada danışman öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ederiz. Yine okulumuz öğrencilerinden Yunus Emre Büyükkale; Macaristan´ın Budapeşte kentinde bu yıl 18.si  düzenlenen " 24 saat Akıl Oyunları Şampiyonasına" katılmış ve 18 yaş altı kategorisinde üçüncü olmuştur. Uluslararası boyutta ülkemizi temsil eden Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

29 Mayıs 2018
Öğrencimiz İbrahim Fırat YOĞURTÇU Matematik Olimpiyat Milli Takımı´na Girdi! Öğrencimiz İbrahim Fırat YOĞURTÇU Matematik Olimpiyat Milli Takımı´na Girdi!

Öğrencimiz İbrahim Fırat YOĞURTÇU,Matematik Olimpiyat Takımı seçme sınavını geçerek milli takıma girmiştir. 19-24 Haziranda Rodos Adası´nda düzenlenecek Genç Balkan Matematik Olimpiyatı’nda ülkemizi temsil edecek olan öğrencimizi tebrik eder ,danışman öğretmenimiz Süleyman Akarsu´ya teşekkür ederiz.

23 Mayıs 2018