T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - Cağaloğlu Anadolu Lisesi

Haberler

Haz

Okul adresi değişikliği

Haz

Online tanıtımlarımızın ikincisi 10 Haziran Çarşamba günü saat 21.00'da okulumuzun instagram hesabından (@cal.1850) yapılacaktır. Okulumuz hakkındaki sorularına cevap bulmak isteyen isteyen tüm aday öğrencilerimizi ve velilerini bekliyoruz. 

Haz

2020 yılı okul tanıtım broşürümüz yayımlanmıştır. Okulumuz ile ilgili kısa, öz, güncel ve güvenilir bilgilere ulaşmak için lütfen inceleyiniz. 

May

Sağlıkla, sevgiyle, huzurla ve mutlulukla yeniden bir arada olacağımız nice bayramlarımız olsun. Tüm İslam aleminin ve CAL ailesinin Ramazan Bayramı mübarek olsun.

May

Tüm aday öğrencilerimizin ve değerli velilerinin dikkatine!

Bu sene okulumuzu sizlere yerinde anlatma imkanımız olmadı. Fakat yine de Cağaloğlu Anadolu Lisesi hakkında en doğru ve güncel bilgilere ulaşmanız için elimizden geleni yapıyoruz. Online tanıtım çalışmamız bayramdan hemen sonra 27 Mayıs'ta yapılacaktır. Detaylar ekteki görseldedir. 

May

Bu yıl LGS'ye girecek pek çok gencin hayallerini süsleyen okullardan biri olan Cağaloğlu Anadolu Lisesi'ni 13 soruda tanımak ister misiniz?

May

Millî Mücadele'nin başlangıç tarihinin 101. yıl dönümünde bütün şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyoruz. Bu toprakları canları pahasına kazanmış tüm vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti içerisinde, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için durmadan ve yorulmadan bu hedefe koşacak gençlerimizi yetiştirmeye devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere armağanı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!  

May

Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sinan CANAN öğrencilerimize yönelik olarak Beyin, Öğrenme ve Motivasyon isimli bir seminer gerçekleştirdi. Okulumuz öğrencilerine zaman ayırdığı için kendisine  Cağaloğlu Anadolu Lisesi adına çok teşekkür ederiz.  

Nis

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. yıl dönümünü idrak ettiğimiz bu günde ayrı evlerde olsak da yüreklerimiz aynı heyecanla çarpıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün barış, sevgi ve umudun temsilcileri ve aydınlık geleceğin güvencesi olan çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülkemiz ve tüm dünya için kutlu olsun. 

Mrt

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan; Salgın Hastalık Dönemlerinde Psikolojik Sağlığımızı Korumak temalı rehberlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz: 

Aileler için çocuklara yardım rehberine ulaşmak için;

https://orgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_03/21161548_brosur_cocuk_son.pdf

Yetişkinler için bilgilendirme rehberine ulaşmak için; 

https://orgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_03/21161617_brosur_yetiskin_son.pdf

Mrt

Büyük bir heyecan ve gururla idrak ettiğimiz 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nün 105. Yıldönümü'nde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale Geçilmez sözünü inançla ve kararlılıkla tarihe kazıyan Milli Mücadele kahramanlarımızı minnet ve rahmetle anıyoruz. 

 

Mrt

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul ve kurumlarda alınması gereken önlemlerin sıralandığı yazıda belirtildiği üzere ülkemizde de görülmüş Kovid-19'un etkilerinden korunmak amacıyla resmi ve özel okul ve kurumlarda öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerinin katılımıyla planlanan il, ilçe, ulusal ve uluslararası düzeydeki toplantı, çalıştay, sempozyum, konferans, forum, ödül töreni, spor müsabakası ve yarışma gibi etkinlikler tedbiren iptal edilmiştir. 

Mrt

12. sınıflardan bir grup öğrencimiz, ALKEV Lisesi Yerleşkesi'nde yapılan "Yurt Dışı Eğitim ve Kariyer Fuarı" etkinliğine katıldı. "DAAD" – Alman Akademik Değişim Servisi'nden bir eğitim danışmanı öğrencilerimizi Almanya'daki akademik olanaklar ve başvuru süreçleri konusunda bilgilendirdi. RWTH Aachen gibi Alman üniversitelerinin eğitim danışmanlarının katıldığı bu fuarda, bölümlerin içerikleri hakkında da yararlı bilgiler paylaşıldı. Ayrıca, Almanya'nın tanınan markalarından Mercedes Benz ve Haribo´nun temsilcilerinin de hazır buldunduğu fuarda üniversite sonrası kariyer firsatları hakkında bilgiler de verildi. 

Mrt

11/B sınıfı öğrencilerimiz, öğretmenimiz Eyüpcan Yavuz rehberliğinde Kanuni Sultan Süleyman döneminde Cafer Ağa tarafından Mimar Sinan'a yaptırılan Caferağa Medresesi'ni ziyaret ettiler. Öğrencilerimiz, günümüzde seramik, ebru, resim ve minyatür gibi 15 farklı sanat atölyesi, büyük salonu ve huzur verici avlusuyla, Geleneksel Türk Sanatlarının öğretildiği, üretilip sergilendiği ve  yerli-yabancı misafirlerini ağırlayan bir sanat merkezi olarak hizmet veren medresede geleneksel sanatlarımızı daha yakından tanıma fırsatı elde ettiler.

Mrt

Okulumuz, Tarih Kulübü etkinlikleri kapsamında İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Budak'ı "Misak-ı Milli'nin 100. Yılı" konulu konferansını vermek üzere ağırladı. Öğrencilerimiz Misak-ı Milli'nin tarihimizdeki yeri ve öneminden yola çıkarak günümüze etkilerini anlama imkanı elde ettiler.